Арсенал се издъни на старта, Нюкасъл и Саутхемптън с голово шоу

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:15, 9 авг 2015, Автор: , Преглеждания:33

Arsenal v West Ham United - Premier League
Отборът на Уест Хям спечели лондонското дерби срещу Арсенал с 2-0 в мач от първия кръг на Висшата лига, игран този следобед. Попаденията реализираха Шейку Кояте в 43-тата минута и Мауро Серате в 57-мата.

Алексис Санчес, който започна подготовката си по-късно бе на скамейката за „артилеристите“, заедно с  Тио Уолкът. През второто полувреме Арсен Венгер пусна в игра и двамата. Атаката на домакините пък се водеше от Оливие Жиру.

16-годишният Рийс Оксфорд бе титуляр за Уест Хям, а новите попълнения на „чуковете“ Димитри Пайе и Анджело Огбона също бяха в основния състав.

Така новият мениджър на Уест Хям Славен Билич дебютира във Висшата лига с победа.

Нюкасъл и Саутхемптън пък не излъчиха победител в сблъсъка помежду си и завършиха 2-2  на „Спортс Дайрект Арина“, като двубоят премина през много обрати.

В 24-тата минута Грациано Пеле изведе „светците“ напред, след като засече на далечната греда с глава центриране на Седрик Соарес. Две минути преди почивката Демба Сисе се разписа и върна „свраките“ в мача.

В началото на вторите 45 минути Жоржиньо Вайналдум бе точен с глава за домакините и направи обрата пълен – 2-1.
Десетина минути преди края резервата Шейн Лонг не сбърка и оформи крайния резултат от 2-2.

Новият наставник на Нюкасъл Стийв Макларън се завърна в Англия след осемгодишно отсъствие.