Барса грабна Суперкупата на Европа след страхотно шоу в Тбилиси

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:21, 12 авг 2015, Автор: , Преглеждания:55

Лионел Меси

Отборът на Барселона спечели Суперкупата на Европа, след като в битката за трофея надигра Севиля с 5-4 след продължения на финала в грузинската столица Тбилиси.

Срещата стартира мечтано за андалусийците, след като в третата минута Евер Банега вкара страхотен гол от фаул. В седмата Лионел Меси също се разписа от свободен удар след чудесен изстрел – 1-1. В 15-ата каталунците направиха пълен обрат, а попадението отново бе от фаул и пак бе дело на Меси, който този път бе точен от по-далечна дистанция.

В 28-ата минута Барса вкара трети гол чрез Луис Суарес, но страничният рефер маркира засада на уругваеца, а такава нямаше. Секунди преди почивката Суарес се откъсна сам срещу вратаря, но не успя да преодолее Бето. Топката попадна отново в Канибала, който този път подаде хитро към Рафиня, а младокът се разписа отблизо за 3-1.

Седем минути след старта на второто полувреме Суарес получи отличен пас от Серхио Бускетс и реализира технично за 4-1. В 58-ата Моло центрира отлично от левия фланг, а защитата на Барса увисна, което позволи на Хосе Антонио Рейес да засече с глава за 2-4.

В 72-ата минута Севиля получи дузпа, след като Витоло бе задържан от Матьо. Гамейро с бомбен шут направи резултата 3-4. Момчетата на Унай Емери продължиха с натиска си и в 81-ата минута новото попълнение Евхен Коноплянка изравни за 4-4 след асистенция на Чиро Имобиле.

В първото продължение не се случи нищо интересно, а в 115-ата минута падна победният гол за каталунците. Меси стреля от фаул, топката рикошира в стената, след което попадна отново в Лео. Аржентинецът пробва нов шут, този път в очертанията на вратата. Бето спаси, но Педро бе на точното място, за да направи добавка – 5-4 и победа за Барселона.