Волфсбург би шута на Юнайтед от Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:42, 9 дек 2015, Автор: , Преглеждания:32

Налдо

Отборът на Волфсбург изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, след като записа успех с 3-2 на „Фолксваген Арена“ в последен двубой от група Б. С това поражение англичаните се сринаха до трето място в крайното класиране и през пролетта ще играят в Лига Европа.

Още в третата минута Андре Шюрле се озова в чиста позиция, но от десетина метра стреля над напречната греда. В десетата „червените дяволи“ се възползваха от първия си шанс в двубоя, след като Хуан Мата изведе Антони Марсиал, а младият нападател завърши по чудесен начин атаката на тима си – с точен удар по земя за 1-0. Само четири минути по-късно „вълците“ възстановиха статуквото. Рикардо Родригес центрира от фаул, а Налдо засече топката от въздуха, пращайки я в долния ляв ъгъл на де Хея – 1-1.

След половин час игра Волфсбург успя да направи пълен обрат след перфектна атака. Шюрле получи на левия фланг, след което даде далечен пас към Юлиан Дракслер, халфът премина двама противници, направи двойно с Макс Крузе и се озова сам срещу де Хея. В този момент Дракслер показа гениалност и веднага подаде към непокрития Виериня, който с лекота реализира за 2-1.

В 39-ата домакините организираха чудесна контраатака след грешка в халфовата линия на Юнайтед. Дракслер получи отличен пас вляво, финтира няколко защитници, но изстрелът му бе отразен от де Хея. В края на първото полувреме Манчестър стигна до гол, но той бе правилно отменен. Джеси Лингард центрира към Мата, който се размина с топката и тя влетя в мрежата, но страничният рефер вдигна флага, тъй като испанецът бе в засада.

В 64-ата минута Шюрле бе много близо до красиво попадение, след като де Хея излезе напред, за да го пресрещне. Германецът се спря, завъртя и пробва страхотен прехвърлящ удар, но испанският страж се върна навреме и изби в корнер с една ръка. Три по-късно отново Шюрле се озова в отлична позиция, но де Хея спаси изстрела му от няколко метра.

В 82-ата минута „червените дяволи“ успяха щастливо да изравнят резултата. След изпълнение на корнер Фелаини отклони топката с глава, след което Жилавюжи си отбеляза автогол в опит да изчисти с глава. Само 120 секунди след това Волфсбург отново върна преднината си, след като Налдо реализира за втори път, засичайки с глава центриране от корнер.

С този успех „вълците“ завършиха на първо място в групата с 12 точки, докато Юнайтед е трети с осем пункта и ще играе напролет в Лига Европа. За осминафиналите се класира ПСВ Айндховен, който надви ЦСКА Москва с 2-1 в другия мач от групата и по този начин събра 10 точки и приключи на втора позиция.