Лудогорец ще зимува на върха в А група!

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, Черно море
16:56, 12 дек 2015, Автор: , Преглеждания:172

Лудогорец

Отборът на Лудогорец ще зимува на върха в А група, след като в последния за 2015-а 20-и кръг надделя с 2-0 над Черно море като гост на стадион „Тича“ във Варна.

Домакините можеха да поведат още в деветата минута, след като Мехди Бурабия се озова сам срещу Владо Стоянов, който изпусна топката, но тя се удари в коляното на Бурабия и излезе в аут. Само секунди по-късно Матия Курьор остана сам срещу Стоянов, но не успя да го преодолее.

В 33-ата минута Симеон Райков шутира извън пеналта, но Стоянов изби. Осем по-късно Клаудио Кешеру бе близо до гола за шампионите, но изстрелът му от няколко метра бе отразен в корнер от вратаря Георги Китанов.

Само пет минути след почивката Лудогорец откри резултата, след като Джонатан Кафу бе изведен сам срещу вратаря и с техничен шут бразилецът реализира за 1-0. В 61-ата минута Марселиньо нацели страничната греда с хубав шут от дъгата на пеналта. Само секунди след това Светльо Дяков центрира към Марселиньо, който подаде с глава към Кешеру, а румънецът вкара за 2-0.

След този успех Лудогорец има 38 точки и дръпна с три пред Левски, който има мач по-малко. Черно море е шести с 25 пункта.