Арсенал взе дербито със Сити с два гола до почивката

00:57, 22 дек 2015, Автор: , Преглеждания:25

Жиру

Отборът на Арсенал спечели голямото дерби на 17-ия кръг на Висшата лига, след като надделя с 2-1 над Манчестър Сити на „Емирейтс“.

„Гражданите“ имаха отличен шанс да поведат в 31-ата минута, след като Кевин де Бройне се озова сам срещу Петр Чех, но изстрелът му по земя мина на сантиметри от десния стълб.

Само 120 секунди по-късно домакините организираха добра атака, при която Йозил намери Тио Уолкът вдясно, а английският национал си нагласи удобно топката и с чудесен шут прати кълбото в горния ляв ъгъл на Харт – 1-0.

В добавеното време на първата част Мангала подари кълбото на съперника, след което Йозил даде прекрасен пас към Оливие Жиру, а французинът разстреля Харт – 2-0.

В 60-ата минута Арсенал бе близо до трето попадение след отлична атака, но Рамзи не успя да преодолее вратаря на гостите. В 81-ата Сити намали пасива си след гениален гол на Яя Туре, който с фалцов изстрел намери горния десен ъгъл на безпомощния Чех.

След този успех Арсенал е на второ място с 36 точки, а шампионите са трети с 32.