Сити и Тотнъм громят като домакини, Челси с нова издънка

20:01, 26 дек 2015, Автор: , Преглеждания:27

Вилфред Бони

Отборът на Манчестър Сити запази третото си място във Висшата лига, след като в среща от 18-ия кръг разби с 4-1 у дома тима на Съндърланд.

„Гражданите“ поведоха в 12-ата минута, след като Рахийм Стърлинг бе точен с глава след центриране от десния фланг на Кевин де Бройне. Пет по-късно Яя Туре се разписа с мощен шут по трева от 25 метра. В средата на първото полувреме де Бройне се отчете с втора асистенция, центрирайки от фаул към Вилфред Бони, който отбеляза с глава за 3-0. В 54-ата минута де Бройне ознаменува отличната си игра с попадение, довеждайки нещата до 4-0. Пет по-късно Фабио Борини намали пасива на „черните котки“, правейки успешна добавка.

Тотнъм остава в топ 4, след като надделя с 3-0 над Норич на „Уайт Харт Лейн“. Хари Кейн се разписа от бялата точка в 26-ата минута за 1-0, а 42-ата отново той завърши чудесна контра на „шпорите“ – 2-0. Десет минути преди края на мача Том Керъл вкара с хубав шут, оформяйки класическия успех на своя тим.

Шампионът Челси стигна само до 2-2 срещу Уотфорд на „Стамфорд Бридж“. Диего Коща даде аванс на домакините в 32-ата минута, след като бе точен с мощен удар от няколко метра след изпълнение на корнер. В 41-ата Неманя Матич игра с ръка в наказателното си поле и реферът даде дузпа за гостите. Трой Дийни не пропусна и възстанови статуквото.

В 56-ата минута Уотфорд направи пълен обрат, след като Одион Игало реализира дежурния си гол. Девет след това Диего Коща се възползва от подаване на Вилиан и доведе нещата до 2-2. В 80-ата минута Оскар имаше възможност да донесе трите точки на Челси, но пропусна от бялата точка.