„Светците“ отказаха Арсенал от върха с разгром на „Сейнт Мерис“

00:38, 27 дек 2015, Автор: , Преглеждания:69

Саутхемптън

Отборът на Саутхемптън сложи край на серията си от пет мача без победа във Висшата лига, след като надигра Арсенал с 4-0 в последната среща от 18-ия кръг, играна на „Сейнт Мерис“.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута след уникален гол на Руендли Мартина. Защитникът от Кюрасао се разписа с великолепен шут с външен фалц от 25 метра. Десет минути след почивката „светците“ удвоиха аванса си, след като Шейн Лонг намери Садио Мане вдясно, а африканецът върна отлично кълбото към нападателя, който засече за 2-0.

В средата на второто полувреме Жозе Фонте направи успеха на домакините класически, засичайки центриране от корнер на Райън Бъртранд. В добавеното време Лонг довърши „артилеристите“, реализирайки четвъртото попадение за Саутхемптън.

След този успех момчетата на Роналд Куман имат 24 точки, но остават на 12-о място в класирането. Арсенал пропусна да излезе начело и е втори с 36 пункта.