Сасуоло покоси лидера Интер с гол от късна дузпа

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
16:31, 10 яну 2016, Автор: , Преглеждания:25

Интер

Отборът на Интер допусна изненадващо поражение срещу Сасуоло в ранния неделен мач от 19-ия кръг на Серия А, игран на „Джузепе Меаца“, след като отстъпи с 0-1.

Домакините започнаха силно мача и още в първите пет минути Мауро Икарди и Адем Ляич се отчетоха с пропуски. В 13-ата Никола Сансоне стреля опасно от фаул, но Самир Ханданович изби. В средата на първата част Симоне Мисироли засече отлично центриране от левия фланг, но Ханданович отново бе на висота. Малко преди почивката стражът на гостите Консили показа класа и отрази с мъка прекрасен шут на Ляич.

През второто полувреме „нерадзурите“ наложиха силен натиск, но защитата на гостите се представяше убедително до последния четвърт час на мача. В 75-ата минута Кондогбия стреля от дистанция, но Консили отрази удара му. Секунди след това Ляич не намери вратата от близка дистанция.

В 79-ата резервата Паласио получи чудесен пас от Икарди, но от пет метра не успя да се разпише, след като Пелузо изби пред голлинията. Пет минути след това Ляич прати поредна бомба към Консили, но вратарят на гостите отново бе непоколебим. Резервата Йоветич също пробва своя шанс в 88-ата минута, но Консили изби в корнер.

В четвъртата минута на добавеното време Миранда събори Дефрел в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Доменико Берарди ме сбърка от 11-те метра, пращайки кълбото в средата на вратата.

След този успех Сасуоло има 31 точки и се изкачи на шесто място, докато Интер е лидер с 39, но може да бъде изместен от Наполи и Ювентус.