Тотнъм остава в топ 4 след обрат срещу „черните котки“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:40, 16 яну 2016, Автор: , Преглеждания:22

Кристиан Ериксен

Отборът на Тотнъм запази четвъртата си позиция във Висшата лига, след като надигра с 4-1 тима на Съндърланд на „Уайт Харт Лейн“ в първата среща от 22-ия кръг.

Още в петата минута Хари Кейн отправи далечен удар към вратата на гостите, но Пикфорд изби в корнер. Четири по-късно Деле Али стреля над напречната греда от 9-10 метра.

Доминацията на „шпорите“ продължи, но изненадващо резултатът бе открит от „черните котки“ в 40-ата минута. Адам Джонсън изведе Патрик Ван Аанхолт вляво и холандецът реализира от малък ъгъл – 1-0.

Само минута и половина по-късно домакините възстановиха равенството. Пикфорд отрази шут на Кейн, а топката се озова в Ериксен, който стреля не по най-добрия начин, но Кетърмоул не съумя да изчисти кълбото от голлинията.

През втората част Пикфорд се намеси решаващо при удари на Кейн и Роуз, но в 60-ата минута капитулира за втори път. Муса Дембеле шутира по зема от границата на пеналта и намери долния ляв ъгъл на младия страж на Съндърланд.

В средата на второто полувреме Ериксен даде комфортна преднина на Тптнъм. Датчанинът пробва удар от дистанция, а кълбото рикошита в Кирхоф не остави шанс на Пикфорд – 3-1.

В 79-ата минута Кирхоф събори Роуз в наказателното поле, а Майк Дийн посочи бялата точка. Кейн бе точен от 11-те метра и оформи крайното 4-1.

След този успех Тотнъм остава четвърти в класирането с актив от 39 точки, докато Съндърланд е 18-и с 18.