RSS Публикации | RSS Коментари | Facebook | Twitter |
Регистрация | Вход
Спортният глас на България

Краси Анев със 17-о място в Антхолц

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
19:21, 23 яну 2016, Автор: , Преглеждания:26

Красимир Анев

Българинът Красимир Анев завърши на 17-о място в преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Анев, който вчера беше седми в спринта, допусна три грешки в четирите си стрелби и измина дистанцията за 33:26.6 минути. Другият българин Владимир Илиев е 33-и с четири пропуснати мишени.

Победител стана Антон Шипулин от Русия с две грешки на огневия рубеж и време от 31:51.2 минути. За него това е първа победа за сезона. Втори е победителят в спринта Зимон Шемп (Германия), който пропусна една мишена в последната си четвърта стрелба и остана на 10.3 секунди от Шипулин. Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) се нареди трети на 14.1 секунди с три грешки.

Лидерът в генералното класиране и носител на Световната купа Мартен Фуркад от Франция повали всичките 20 мишени, но остана четвърти на 17.5 секунди. Фуркад води в генералното класиране за СК със 711 точки, пред Тарей Бьо с 550 точки. Трети е Шипулин с 514 точки. Красимир Анев е 21-и с 240 точки, а Владимир Илиев – 41-и с 89 точки.

Оставете коментар

Автор

Сезгин Басриев

Подобни публикации