Лестър прегази Стоук, Тотнъм с обрат, Юнайтед падна у дома

20:08, 23 яну 2016, Автор: , Преглеждания:33

Джейми Варди

Отборът на Лестър излезе начело във Висшата лига, след като се наложи с 3-0 като домакин над Стоук Сити в мач от 23-ия кръг.

„Лисиците“ откриха резултата малко преди края на първото полувреме, когато точен бе капитанът Дани Дринкуотър. В 66-ата минута той се отличи и с асистенция към Джейми Варди, който сложи край на головата си суша, осигурявайки успеха на своя тим. Резервата Леонардо Уйоа оформи класическото измерение на резултата.

След тази победа Лестър е лидер с 47 точки, а Стоук е на осма позиция с 33.

Тотнъм остава четвърти с 42 точки, след като надви с 3-1 като гост тима на Кристъл Палас.

Домакините поведоха след половин час игра, след като Ян Фертонген си отбеляза автогол. В 63-ата минута Хари Кейн реализира дежурното си попадение след подаване на Насер Шадли. В 84-ата Деле Али се възползва от пас на Ериксен и донесе пълен обрат на „шпорите“. В последните секунди на добавеното време Шадли оформи крайното 3-1.

Саутхемптън победи с 1-0 Манчестър Юнайтед насред „Олд Трафорд“. Малко преди края на мача резервата и дебютант Чарли Оустин се превърна в герой за „светците“, след като засече с глава центриране от фаул на Уорд-Праус.

Уест Бромич – Астън Вила 0-0

Съндърланд – Борнемут 1-1

Уотфорд – Нюкасъл 2-1