Ливърпул с инфарктна победа на „Кероу Роуд“ в уникална драма

17:45, 23 яну 2016, Автор: , Преглеждания:54

Роберто Фирмино

Отборът на Ливърпул записа инфарктна победа в първия двубой от 23-ия кръг на Висшата лига, след като надделя с 5-4 над Норич на „Кероу Роуд“ в страхотен футболен спектакъл.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута, след като Джеймс Милнър даде хубав пас към Роберто Фирмино, а той не пропусна, останал сам срещу Руд. В 29-ата „канарчетата“ изравниха след чудесен гол с пета на Дюмерси Мбокани. Попадението падна след изпълнение на корнер и продължително меле в пеналта на Пуул. Четири минути преди почивката Уес Хуулахън пусна прекрасно подаване към Стивън Нейсмит, а нападателят с прецизен удар по трева даде преднина на Норич, вкарвайки гол в дебюта си за домакините.

В 53-ата минута Нейсмит бе съборен от Алберто Морено в наказателното поле и реферът даде дузпа. Хуулахън бе безкомпромисен от бялата точка и доведе нещата до 3-1. 60 секунди след това Джордан Хендерсън се възползва от отлична асистенция на Фирмино и намали пасива на Ливърпул.

В 63-ата минута „мърсисайдци“ възстановиха равенството, след като резервата Адам Лалана центрира перфектно към наказателното поле, където Фирмино бе непокрит и технично отбеляза за 3-3. В 75-ата минута Пуул направиха пълен обрат след ужасяваща грешка на Ръсел Мартин. Защитникът опита да върне топката към вратаря, но вместо това изведе Милнър, който с лекота реализира за 4-3.

Във втората минута на добавеното време Себастиан Басонг доведе резултата до 4-4, след като се разписа със страховит шут от 23 метра. Само секунди по-късно Ливърпул върна преднината си и взе трите точки, след като защитата на Норич не успя да изчисти кълбото, което се озова на крака на Лалана, а халфът отбеляза с чудесен шут за 5-4.

След този успех Ливърпул има 34 точки и се изкачи на седмо място в класирането, докато Норич остава на 16-а позиция с 23 пункта.