Тотнъм с лекота на осминафинал във ФА Къп

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:43, 30 яну 2016, Автор: , Преглеждания:38

Тотнъм

Отборът на Тотнъм се класира за осминафиналите на ФА Къп, след като се наложи с 4-1 като гост на Колчестър в ранния съботен мач от четвъртия кръг на надпреварата.

Срещата започна кошмарно за домакините, след като още във втората минута централните защитници Уинтърс и Ийстман удариха главите си, което доведе до мигновена смяна на първия, докато вторият бранител бе заменен в средата на първото полувреме.

В 12-ата минута Ерик Ламела можеше да открие резултата с чудесен далечен изстрел с левия крак, но нацели страничния стълб. В 26-ата Кристиан Ериксен пропусна сам срещу вратаря, шутирайки над вратата. Секунди по-късно Насер Шадли не прости на домакините, оказвайки се на чиста позиция и реализирайки с хубав удар от двайсетина метра.

В 60-ата минута Шадли получи прекрасно подаване от Хари Кейн, но от девет метра нацели горната греда. Четири по-късно шут на Ерик Дайър рикошира в защитник на Колчестър и топката влезе в мрежата за 2-0. В 76-ата резервата Сордел можеше да намали пасива на домакините, но улучи десния стълб на Ворм.

В 78-ата минута Шадли се разписа с глава за класическото 3-0, а малко след това Бен Дейвис си отбеляза автогол. Том Керъл реализира последното попадение в мача, оформяйки крайното 4-1 в 82-ата минута.