Лестър натупа Ливърпул, Сити и Тотнъм без грешка навън

00:44, 3 фев 2016, Автор: , Преглеждания:68

Лестър

Отборът на Лестър остава начело в класирането на Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Ливърпул на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в дербито на 24-ия кръг.

Домакините поведоха в резултата с гол на Джейми Варди в 60-ата минута, в която нападателят се възползва от подаване на Рияд Марез. След още 11 минути „лисиците“ удвоиха преднината си, а Варди реализира своето попадение номер 19 през сезона.

След този успех Лестър има 50 точки и остава начело в класирането. Манчестър Сити записа ценен успех с 1-0 при визитата си на Съндърланд и остава втори в подреждането с 47 пункта. Единственият гол в срещата вкара аржентинският нападател на „гражданите“ Серхио Агуеро, който се разписа в 16-ата минута. В следващия кръг Сити приема именно Лестър в директен сблъсък за лидерската позиция.

Тотнъм се изкачи на трето място, след като се наложи с 3-0 при гостуването си на Норич. Деле Али даде аванс на „шпорите“ малко след началото на мача, а Хари Кейн бе точен от дузпа в 30-ата минута. В последните секунди Кейн вкара за втори път, за да оформи крайното 3-0.

След тази победа Тотнъм има 45 точки, с колкото е и Арсенал. „Топчиите“ се издъниха у дома срещу Саутхемптън, след като записаха нулево равенство.