Тотнъм изпревари Сити, Ливърпул изпусна „черните котки“

20:06, 6 фев 2016, Автор: , Преглеждания:22

Киърън Трипиър

Отборът на Тотнъм се изкачи на втора позиция във Висшата лига, след като надделя с минималното 1-0 над Уотфорд в мач от 25-ия кръг, игран на „Уайт Харт Лейн“.

В герой за четвъртия пореден успех на „шпорите“ се превърна защитникът Киърън Трипиър, отбелязал единственото попадение в двубоя в 64-ата минута. Бранителят се разписа от два метра, след като засече отлично центриране на Деле Али от левия фланг. За Трипиър това бе първи гол с екипа на лондончани.

След този успех Тотнъм вече има 48 точки и се изкачи на второ място в подреждането, изпреварвайки Манчестър Сити, който е с 47. Уотфорд е десети с 33.

Ливърпул записа трети пореден мач без победа на „Анфийлд“, след приключи при 2-2 срещу слабака Съндърланд. „Мърсисайдци“ си осигуриха комфортна преднина от два гола след точни изстрели на Роберто Фирмино (59) и Адам Лалана (70), но с попадения на Адам Джонсън (82) и Джърмейн Дефоу (89) „черните котки“ измъкнаха една точка.