Арсенал спря черната си серия

18:25, 7 фев 2016, Автор: , Преглеждания:19

Арсенал

Отборът на Арсенал сложи край на серията си от четири мача без победа, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Борнемут в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на „топчиите“ излезе напред в резултата в средата на първото полувреме. Аарън Рамзи центрира в наказателното поле, Жиру свали майсторки с глава към Йозил, който простреля Боруц от няколко метра.

Още в следващата минута Окслейд-Чембърлейн удвои, след като получи от Рамзи и стреля по диагонала. Топката чукна далечната греда и влече във вратата – 0:2.

Хари Артър имаше възможност да намали много скоро след това, но неговият удар от 17-18 метра бе избит от Петер Чех в корнер.

В 54-ата минута Алексис Санчес отправи удар изстрел извън пеналта, но Боруц отрази в корнер. След изпълнението Жиру засече с глава, но топката се озова в ръцете на Боруц.

След този успех Арсенал вече има актив от 48 точки и се изкачи на трето място, докато Борнемут е 15-и с 28.