Барселона с трудна победа срещу последния

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
15:54, 7 фев 2016, Автор: , Преглеждания:22

Барселона

Отборът на Барселона спечели пета поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Леванте в ранния неделен двубой от 23-ия кръг.

Мачът очаквано започна с натиск на каталунците, а първата опасност пред вратата на домакините дойде в 17-ата минута, когато Неймар стреля много добре от 13 метра, но Диего Мариньо отрази топката. Четири по-късно Иниеста намери Жорди Алба вляво, а защитникът центрира остро от аутлинията. Топката се удари в тялото на бранителя на домакините Наваро и влетя в мрежата – 1-0.

В 24-ата минута Барса можеше да удвои преднината си, но от непосредствена близост Луис Суарес шутира неточно след пас на Неймар. Постепенно Леванте успя да се съвземе и в 38-ата минута бе много близо до изравнително попадение. Хосе Моралес бе изведен вляво сам срещу Браво и шутира прекрасно по диагонала, но кълбото улучи страничната греда.

В началото на второто полувреме Джузепе Росе отправи хубав удар от 20 метра, но Браво изби. В 59-ата минута Иван Ракитич стреля с глава след изпълнение на корнер, но Мариньо спаси. Секунди по-късно Барса също нямаше късмет, след като удар на Суарес срещна страничната греда. В последните секунди контра на гостите завърши с отличен пас на Меси към Суарес, който с елегантен удар оформи крайното 2-0.

След този успех каталунците имат 54 точки и дръпнаха с три пред втория Атлетико, а освен това имат и мач по-малко. Леванте е на дъното със 17 пункта.