Съндърланд отказа Юнайтед от топ 4

17:49, 13 фев 2016, Автор: , Преглеждания:43

Съндърланд

Отборът на Съндърланд запази живи шансовете си за оцеляване във Висшата лига, след като се наложи с 2-1 над Манчестър Юнайтед в първия мач от 26-ия кръг, игран на „Стейдиъм ъф Лайт“.

Срещата започна повече от добре за домакините, които откриха резултата още в третата минута. Вахби Хазри изпълни фаул от левия фланг, Джърмейн Дефоу прескочи кълбото и то изненада Давид де Хея, намирайки мрежата му – 1-0. В десетата Дефоу бе близо до второ попадение за „черните котки“, но не успя да нацели топката от непосредствена близост.

В 39-ата минута Хуан Мата шутира силно от границата на наказателното поле, Вито Маноне успя да избие, но кълбото се озова в Антони Марсиал. Младият французин показа класа и от много малък ъгъл прехвърли елегантно италианския страж на Съндърланд – 1-1.

Второто полувреме бе по-оскъдно от към положения за гол. Все пак, в 71-ата минута Ламин Коне опита интересен шут от левия фланг, но де Хея внимаваше и с една ръка изпрати топката в корнер. В 82-ата Коне успя да донесе успеха на своя тим, след като се разписа с глава след чудесно центриране от ъглов удар на Хазри.

След тази победа Съндърланд има 23 точки и се изкачи на 18-о място, докато „червените дяволи“ остават пети с 41.