Арсенал обърна 10 от Лестър с гол в последната секунда

17:04, 14 фев 2016, Автор: , Преглеждания:34

Арсенал

Отборът на Арсенал спечели изключително важна победа в битката за титлата във Висшата лига, след като надделя с 2-1 над лидера Лестър в първото голямо дерби на 26-ия кръг.

Двубоят започна с натиск на домакините, но постепенно „лисиците“ отблъснаха атаките на своя съперник. В 15-ата минута Аарън Рамзи бе изведен сам срещу Шмайхел, но датският вратар излезе напред и успя да избие топката с рискован шпагат. Само секунди след това Марк Олбрайтън сложи топката на главата на Джейми Варди, но Петер Чех бе на мястото си и спаси.

В края на първата част гостите стигнаха до гол от дузпа, която бе доста спорна. След чудесна контра Джейми Варди получи кълбото пред наказателното поле, финтира Начо Монреал, след което се строполи на земята. Реферът Мартин Аткинсън видя нарушение, въпреки че контакт нямаше, а Варди бе точен от бялата точка – 1-0.

В началото на второто полувреме Рамзи шутира много опасно, но покрай страничната греда. В 54-ата минута „лисиците“ останаха с човек по-малко, след като Дани Симпсън получи втори жълт картон за задържане на Оливие Жиру. В 70-ата „топчиите“ възстановиха равенството. Бейерин центрира в наказателното поле, където Жиру свали с глава към Тио Уолкът, а резервата разстреля Шмайхел – 1-1.

В последните пет минути на двубоя Аарън Рамзи и Оливие Жиру пропуснаха да донесат пълен обрат. Феновете на „Емирейтс“ все пак бяха зарадвани от победен гол, дошъл в последната секунда на мача. Месут Йозил центрира от фаул и друга резерва – Дани Уелбек, вкара с глава за 2-1.

След този успех Арсенал има 51 точки и е на две от лидера Лестър.