Ливърпул запрати Вила към Чемпиъншип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:59, 14 фев 2016, Автор: , Преглеждания:18

Ливърпул

Отборът на Ливърпул смаза с 6-0 като гост Астън Вила в мач от 26-ия кръг на Висшата лига и по този начин почти подпечата изпадането на бирмингамци в Чемпиъншип.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута, след като Дани Стъридж се разписа след подаване на Филипе Коутиньо. В 25-ата Джеймс Милнър удвои преднината на тима си, след като центрира от фаул, но всички се разминаха с топката и тя изненада вратаря Марк Бън.

В 58-ата минута Емре Джан отбеляза хубав гол с шут извън наказателното поле. Пет по-късно Коутиньо намери отлично Дивок Ориги, който безпроблемно доведе нещата до 4-0.

В 65-ата Натаниъл Клайн се озова сам срещу Бън, ударът му бе отразен, след което защитникът отново стигна до кълбото и отбеляза от три метра – 5-0. Шест минути след това Коло Туре реализира с глава след центриране от корнер на Хендерсън.

След този успех Ливърпул има 38 точки и се придвижи до осмото място, а Вила е на дъното с 16, на цели осем от спасителната 17-а позиция.