Тотнъм взе трите точки на „Етихад“ и продължава да мечтае

21:15, 14 фев 2016, Автор: , Преглеждания:39

Ериксен

Отборът на Тотнъм продължава да мечтае за титлата, след като надигра с 2-1 като гост Манчестър Сити в супердербито на 26-ия кръг на Висшата лига.

Първото полувреме премина основно с битка в средата на терена. Единственият момент, в който някой от двамата вратари трябваше да се намесва бе в 28-ата минута. Кристиан Ериксен шутира мощно от 25 метра, но Джо Харт изби топката.

В началото на второто полувреме Серхио Агуеро имаше отличен шанс да открие резултата, но от ъгъла на малкия пеналт стреля много неточно в аут. В 53-ата минута реферът Марк Клатънбърг отсъди спорна дузпа за „шпорите“, след като видя игра с ръка на Рахийм Стърлинг след центриране от левия фланг на Дани Роуз. Хари Кейн бе точен от бялата точка за 1-0.

В 57-ата Яя Туре нямаше късмет, след като шутира силно от фаул, но топката нацели напречната греда. В 74-ата минута резервата Келечи Ихеаначо изравни резултата. Гаел Клиши бе намерен на левия фланг и центрира по земя към точката на дузпата, където бе нигерийският младок, който с чудесен удар прати топката в мрежата – 1-1.

В 83-ата гостите успяха отново да поведат, след като резервата Ерик Ламела напредна отлично в половината на Сити, след което подаде прекрасно към Кристиян Ериксен, а датчанинът не пропусна от 12-13 метра след техничен удар по земя. В последните секунди на срещата Давид Силва можеше да спаси тима си от загуба, но от няколко метра стреля над вратата.

След този успех Тотнъм има вече 51 точки и се върна на второто място, намалявайки пасива си от лидера Лестър на два пункта. Манчестър Сити остава четвърти с 47 точки.