Фенербахче на крачка от осминафиналите в Лига Европа

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Русия, Турция, Футбол Свят
21:56, 16 фев 2016, Автор: , Преглеждания:88

фенербахче

Отборът на Фенербахче взе комфортен аванс от 2-0 срещу Локомотив Москва в сблъсък от 1/16-финалите на Лига Европа.

Домакините бяха близо до откриване на резултата в 12-ата минута, когато Волкан центрира отляво и намери Ван Перси в малкия пеналт, но ударът на холандеца бе блестящо избит от Гилерме.

Шест по-късно „фенерите“ вече имаха преднина, след като Гьокхан центрира великолепно в наказателното поле и Жозеф Соуза бе точен с глава – 1-0.

В 72-ата минута домакините удвоиха аванса си. Джанер Еркин подаде страхотно към Соуза, който бе оставен непокрит на далечната греда и от няколко метра нямаше проблем да отбележи за 2-0.

В четвъртата минута на добавеното време Фернандао можеше да вкара с глава, но вратарят Гилерме изби топката, която след това кацна и на напречната греда.