Лукойл обърна Левски след силно второ полувреме

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
21:03, 18 фев 2016, Автор: , Преглеждания:26

Лукойл

Лукойл Академик е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. Шампионите имаха големи трудности, но успяха да се справят с Левски 2014 и да спечелят с 88-72.

Момчетата на Тони Дечев спечелиха мача благодарение на силната си игра в защита след почивката, когато допуснаха общо 20 точки. Те и не позволиха на съперника да отбележи нито една тройка и стигнаха до успеха, въпреки че като цяло не изиграха добър двубой, като на почивката дори губеха с 41-52.

Донел Тейлър бе най-полезен за победителите с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции. Асен Великов също се включи добре във важни моменти с 13 точки и 6 борби, а това важи за Павлин Иванов след почивката завършил общо с 12 точки и 4 борби.

За „сините“ дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби завърши Алекс Симеонов, но след почивката бе опазен и вкара само 3. Станислав Славейков се отчете с 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев имаше 11 и 7.

В полуфинала в събота от 17.00 часа шампионите ще срещнат победителя от мача Балкан – Черно море Порт Варна.