Славия и Черно море с нулево реми

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България, Черно море
16:01, 21 фев 2016, Автор: , Преглеждания:23

Славия

Отборите на Славия и Черно море завършиха наравно 0-0 в ранния неделен сблъсък от 21-ия кръг на А група, игран на стадиона в „Овча купел“.

Първото положение в мача бе в средата на първото полувреме, когато Дуде Ндонгала стреля от фаул, но Георги Китанов изби в корнер. В 24-ата минута Пламен Николов пусна с пета към Георги Илиев, който нанесе хубав шут към далечния горен ъгъл. но Георги Петков реагира навреме и успя да избие с една ръка.

В 34-ата Георги Илиев центрира от ъглов удар отдясно по атаката, като насочи подаването си към първата греда. Там Курьор надскочи пазача си и с глава опита да отклони към далечния ъгъл. Георги Петков нямаше шанс да реагира, като само изгледа как кълбото отскочи от основата на страничния стълб и излезе в аут.

В 66-ата минута Ндонгала направи пореден много силен рейд отляво и тръгна към дъгата, където пусна за Балджийски. Последният шутира веднага от дистанция, а кълбото прелетя на сантиметри покрай лявата греда. Четири след това Сердеров се измъкна чудесно отдясно, влезе в наказателното поле и много хитро върна назад към точката на дузпата. Там Ндонгала имаше цялото време на света да избере къде да стреля, но в крайна сметка изпрати топката над гредата.

В 74-ата минута Матиа Курьор успя да се измъкне пред наказателното поле и стреля опасно. Петков парира шута към долния си десен ъгъл, а Георги Илиев догони топката и от упор шутира право в лицето на стража. После и Романов опита добавка, но защитник в бяло блокира с тяло. Десет по-късно Педро Еуженио получи чудесен пас в коридор отдясно и веднага центрира ниско пред вратарското поле. На близката греда Курьор изпревари съперника си и шутира по тревата, но Петков се хвърли и улови точно пред голлинията.

В последните секунди на срещата Стенио и Димитър Пиргов влязоха много грубо в краката си при една спорна топка, а реферът Ивайло Стоянов прецени, че играта на футболиста на „моряците“ е по-опасна и му показа червен картон.

След това реми Славия е на четвърто място с 31 точки, докато Черно море е пети с 25.