10 от Арсенал се добраха до ценна точка на „Уайт Харт Лейн“

17:40, 5 мар 2016, Автор: , Преглеждания:48

Тотнъм

Отборите на Тотнъм и Арсенал завършиха наравно 2-2 в супердербито на 29-ия кръг на Висшата лига, играно на „Уайт Харт Лейн“.

Срещата започна силно за домакините, които владееха инициативата в първите 15 минути. Хари Кейн се отличи с няколко изстрела, от които само един бе в целта, но Давид Оспина не бе затруднен. В 25-ата минута Кай Уокър центрира много остро от десния фланг, Ерик Ламела засече топката от около 5-6 метра, но Оспина показа рефлекс и изби.

Макар и нелогично, „топчиите“ успяха да поведат при първата си добра атака в мача в 39-ата минута. Дани Уелбек получи отличен пас вляво, след кеото подаде успоредно към Бейерин. Испанецът отклони топката към Аарън Рамзи, който от десетина метра с елегантно докосване намери мрежата на Йори – 1-0.

В 55-ата минута Арсенал остана с човек по-малко, след като Франсес Кокле препъна Хари Кейн и получи втори жълт картон. Само секунди по-късно Кейн можеше да изравни след центриране от корнер, но от близка дистанция шутира в тялото на Оспина.

Само в рамките на две минути – между 60-ата и 62-ата, „шпорите“ направиха пълен обрат. Първо Тоби Алдервейрелд успя да изравни след корнер, при който получи топката от Ерик Ламела и от няколко метра вкара за 1-1, Малко след това Деле Али догони една топка на аутлинията вдясно, получи се подаване за Кейн, който с феноменален изстрел опъна мрежата зад Оспина – 2-1.

В 76-ата минута Алексис Санчес получи отличен пас от Бейерин и с техничен удар преодоля Йори – 2-2. Малко след това реферът Майкъл Оливър не показа втори жълт картон на Ерик Дайър за задържане срещу Оливие Жиру.

В 85-ата минута Кристиан Ериксен шутира много красиво, но Оспина реагира и изби в корнер. Три по-късно Санчес стреля от фаул, но Йори боксира в тъч. Секунди след това реферът не извади втори жълт и на Бейерин за нарушение срещу Али.

След това равенство Тотнъм остава втори с 55 точки, Арсенал продължава да е трети с 52.