Реал наказа пропуските на Рома и достигна четвъртфиналите

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:41, 9 мар 2016, Автор: , Преглеждания:38

Роналдо

Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна втора победа с 2-0 над Рома, този път на своя „Сантяго Бернабеу“.

Гостите имаха чудесен шанс да открият резултата след четвърт час игра, след като при една чудесна контра Мохамед Сала проби по десния фланг, след което подаде по земя към Един Джеко. Босненецът овладя добре и стреля от десетина метра, но встрани от целта.

Домакините отговориха с опасен шут на Лука Модрич, но Войчех Шчесни спаси. В 28-ата Сала бе изведен сам срещу Навас отдясно, но не намери очертанията на вратата. В 31-ата Кристиано Роналдо направи слалом между няколко защитници на съперника, след което шутира мощно, но Шчесни изби. Малко след това португалецът имаше още една възможност, но отново не се възползва от нея.

Пет минути след почивката Реал имаше шанс за гол след страхотно меле, но Шчесни отрази изстрел на Хамес. Последва контра, при която Сала се озова очи в очи с Нвас, но отново шутира покрай страничната греда.В 53-ата минута Роналдо отправи силен удар, но Шчесни отново бе на мястото си. В 57-ата Флоренци проби добре и стреля от 14 метра, но Навас спаси.

Седем минути по-късно „белият балет“ поведе в резултата, след като резервата Лукас Васкес центрира от десния фланг към Роналдо, а Кристиано засече от 6-7 метра за 1-0. В 68-ата португалецът се отчете с асистенция към Хамес, който от малък ъгъл вляво преодоля Шчесни за крайното 2-0.