И Славия не успя да спре победния поход на Лудогорец

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Славия, Футбол България
19:27, 12 мар 2016, Автор: , Преглеждания:118

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа нова победа в А група, след като се наложи с 3-1 като домакин над Славия в двубой от 25-ия кръг.

Гостите можеха да поведат още в петата минута след отличен пробив на Сердер Сердеров отдясно. Руснакът финтира Керчев на два пъти и стреля успоредно на голлинията, но Стоянов улови топката. Секунди след това Омар проби по лявото крило, опита центриране, след което се получи рикошет и кълбото стигна до Балджийски. От десет метра халфът шутира от воле, но улучи лявата греда на домакинската врата. В 30-ата минута „белите“ организираха перфектна контра, при която Сердеров изведе Балджийски сам срещу Стоянов, но халфът отново не успя да вкара, шутирайки в тялото на вратаря.

Шампионите откриха резултата в 36-ата минута след чудесен рейд на Кафу. Бразилецът преодоля Пиргов с лекота и от малък ъгъл преодоля Георги Петков. Малко преди почивката Витиня отне топката от Йомов с нарушение, но реферът не даде фаул. Последва подаване на португалеца към Вандерсон, който технично реализира за 2-0.

В 63-ата минута Вандерсон преодоля Стефан Велков в наказателното поле, след което защитникът направи шпагат и въпреки че останаха съмнения дали има нарушение, реферът посочи бялата точка. Козмин Моци не сбърка и доведе нещата до 3-0. В 75-ата Славия намали пасива си, след като Йомов бе непокрит в пеналта и стреля диагонално, получи се пас за Муканза, който вкара от два метра.

След този успех Лудогорец е лидер с 51 точки, а Славия е на четвърта позиция с 35.