Тотнъм остава в битката за титлата след успех на „Вила Парк“

20:54, 13 мар 2016, Автор: , Преглеждания:24

Хари кейн

Отборът на Тотнъм се доближи на две точки от лидера Лестър, след като надделя с 2-0 като гост на Астън Вила в среща от 30-ия кръг на Висшата лига.

Гостите можеха да открият резултата още в четвъртата минута, в която Ерик Ламела изведе Хари Кейн сам срещу вратаря, но нападателят нацели напречната греда. В 24-ата Кейн имаше още една възможност да се разпише след страхотен пас на Дани Роуз, но вратарят на домакините изби с блестяща намеса.

В 30-та минута Кай Уокър проби добре по десния фланг и подаде по земя към Ерик Ламела, а аржентинецът засече от няколко метра, но Гузан изби топката в страничния стълб. В последните секунди на първото полувреме Деле Али изпълни бързо един фаул, давайки чудесно подаване към Кейн, който овладя добре и с техничен шут преодоля Гузан – 1-0.

В началото на втората част „шпорите“ решиха всичко в срещата след втори гол на Кейн. Ламела изведе Али отляво, а младокът центрира отлично в наказателното поле, където Кейн засече за 2-0.

След този успех Тотнъм вече има 58 точки и е на две от лидера Лестър, който е с мач по-малко. Вила е на дъното с 16 пункта.