Славия и Левски с нулево реми

Публикувано в: Избрано, Левски, Славия, Футбол България
17:06, 19 мар 2016, Автор: , Преглеждания:16

Левски

Отборите на Славия и Левски завършиха наравно 0-0 в „столичното“ дерби на 26-ия кръг на А група.

„Сините“ можеха да поведат още след девет минути игра, когато Джъстин Менголо остана сам срещу Георги Петков вляво, но опитът му за прехвърлящ изстрел мина над вратата на домакините. „Белите“ отговориха с хубави удари извън наказателното поле на Борислав Балджийски (30-ата минута) и Янис Карабельов (39-ата минута), но и при двата случая кълбото мина на половин метър от десния стълб на Йоргачевич.

Четвърт час след почивката Левски получи нов страхотен шанс за гол, но от пет метра Франсис Нар шутира над вратата. В 70-ата минута Венци Христов направи един от пропуските на сезона, след като от седем метра, при легнал вратар, нацели напречния стълб на Петков. Секунди след това Нар проби добре отдясно и шутира по диагонала, но покрай страничната греда.

В 76-ата резервата Бабатунде Адениджи също пропиля нелоша възможност след изстрел по диагонала, но от левия фланг, кълбото обаче не намери целта. В 83-ата Прохазка премина няколко защитници в наказателното поле и отправи удар, но в ръцете на Петков.

След това реми Левски остава втори с 40 точки, а Славия е на трета позиция с 36.