„Светците“ отказаха Ливърпул от топ 4 след феноменален обрат

18:29, 20 мар 2016, Автор: , Преглеждания:24

Садио Мане

Отборът на Саутхемптън постигна великолепен обрат от 0-2 до 3-2 срещу Ливърпул на своя „Сейнт Мери’с“ в страхотен двубой от 31-ия кръг на Висшата лига.

„Мърсисайдци“ откриха резултата в 17-ата минута, след като Фелипе Коутиньо направи добър пробив, който завърши с чудесен шут от 25 метра, намерил долния ляв ъгъл на Форстър – 1-0. Само пет по-късно гостите организираха хубава контраатака, при която Дивок Ориги изведе Даниел Стъридж вдясно, а английският национал се разписа с елегантен удар – 2-0. Малко след това отлично нападение на Пуул завърши с извеждащ пас към Джо Алън, който не успя да преодолее стража на домакините.

В началото на второто полувреме „светците“ получиха дузпа след нарушение на Мартин Шкъртел срещу Грациано Пеле. Резервата Садио Мане се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но шутът му бе париран от Симон Миньоле. В 64-ата минута Мане се реваншира за пропуска си, след като получи топката от Пеле и с великолепен изстрел не остави шанс на Миньоле – 1-2.

В 71-ата минута Бентеке можеше да реши всичко, след като се озова на чиста позиция, но шутира на сантиметри от дясната греда на Форстър. В 83-ата Пеле доведе нещата до 2-2 след хубав гол с изстрел от дъгата на наказателното поле. Само 180 секунди след това Пеле се отчете с втора асистенция към Мане, който с нов диагонален удар донесе пълния обрат за домакините – 3-2.

След този успех Саутхемптън вече има 47 точки и се изкачи на седмо място в класирането, а Ливърпул е девети с 44.

В другия ранен неделен двубой Нюкасъл и Съндърланд завършиха наравно 1-1.