Барса разби бетона на 10 от Атлетико, Суарес герой с два гола

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:44, 5 апр 2016, Автор: , Преглеждания:58

Луис Суарес

Отборът на Барселона постигна трудна победа с 2-1 над Атлетико Мадрид в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига, игран на „Ноу Камп“.

Двубоят не започна с очаквания домакински натиск, а първата ситуация за гол пред каталунците се откри едва в 19-ата минута. Дани Алвеш центрира перфектно от десния фланг, а Неймар надскочи Хуанфран в наказателното поле, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В средата на първото полувреме гостите отговориха с хубав рейд на Антоан Гризман и нелош изстрел от 20 метра, но кълбото мина покрай гредата. В 25-ата минута Коке даде прекрасно подаване към Фернандо Торес, а „Хлапето“ стреля елегантно от 13 метра, преодолявайки тер Щеген с удар между краката.

В 32-ата минута Торес се отличи с чудесна асистенция към Гризман, който овладя на гърди и шутира диагонално, но със сетни усилия германският вратар на Барса изби в корнер. Три по-късно Торес напусна терена след втори жълт картон за безмислен фаул в центъра срещу Бускетс.

Четири минути след почивката Лео Меси бе близо до зрелищен гол със задна ножица, но кълбото мина на половин метър от левия стълб на Облак. В 51-ата Неймар също пробва шанса си с чудесен фалцов изстрел, но топката попадна в напречната греда. В 55-ата отново Неймар бе в центъра на вниманието, този път след удар с глава, но в ръцете на Облак.

Секунди след това Меси стреля от дъгата на наказателното поле, но Облак отрази кълбото. В 62-ата минута Неймар за пореден път шутира отлично, но на сантиметри от целта. Минута по-късно Барса заслужено изравни след нова многоходова атака. Дани Алвеш центрира от десния фланг, Алба стреля от въздуха, но се получи подаване за Суарес, който от няколко метра засече за 1-1.

В 74-ата минута Суарес отбеляза за втори път, за да донесе пълния обрат на домакините. Уругваецът получи от Меси, подаде на дясно към Алвеш, който сложи топката на главата на Суарес, за когото не остана нищо друго освен да реализира за 2-1.

Реваншът на „Висенте Калдерон“ е следващата сряда от 21:45 часа.