Монтана на крачка от финал след чист успех над Литекс

Публикувано в: Избрано, Футбол България
21:18, 6 апр 2016, Автор: , Преглеждания:43

Монтана

Отборът на Монтана записа чиста победа с 2:0 над Литекс в първия мач от полуфиналите за Купата на България и направи голяма крачка към финалния сблъсък за трофея. Тимът воден от треньора Емил Велев взе добър аванс преди реванша, който е на 21-и април в Ловеч, а с успеха над ловчанлии, прекъсна дългата си серия без победа.

Двете попадения за Монтана срещу извадения от А група тим на Литекс бяха дело на Сергей Георгиев, който се разписа в 22-ата и 70-ата минута. На два пъти му асистира Иван Стоянов.

Минути преди началото на мача се наложи спешна рокада в стартовия състав на гостите. Вратарят Евгени Александров се контузи на загрявката и като титуляр излезе Александър Конов, който направи няколко спасявания в мача.

Срещата на стадион „Огоста“ стартира с възможност за Литекс. Още във 2-ата минута Румен Руменов можеше да се разпише, но не успя да засече топката добре в наказателното поле. Малко по-късно Петър Атанасов пусна към Иван Коконов, но топката му бе избита от вратаря на Литекс.

Монтана поведе в 22-ата минута, когато Сергей Георгиев отбеляза за 1:0 за домакините, след като засече пас от Иван Стоянов в наказателното поле на Литекс. Стоянов напредна отдясно по атака за домакините, навлезе в наказателното поле и пусна към Георгиев, за когото остана по-лесното да отбележи.

Домакините си изработиха нова възможност в 31-ата минута. Иван Коконов стреля с десния крак след като засече на скорост центриране на Йордан Тодоров в наказателното поле, но не успя да уцели вратата. Само 6 минута по-късно Йордан Тодоров напредна в опит да достигне пас напред в наказателното поле на Литекс, но Александър Конов го изпревари и предотврати опасността.

В добавеното време на първото полувреме Станислав Генчев стреля от статично положение, но вратарят на Литекс пак спаси.

През второто полувреме превъзходството на Монтана бе по-осезаемо. В 53-ата минута домакините стигнаха до нов шанс, но Иван Стоянов обаче не успя да преодолее Александър Конов. Минута по-късно Петър Атанасов пропиля чудесна възможност, след като бе изведен в предни позиции от Боне, но Конов отново се намеси и спаси вратата си.

Нова изгодна ситуация за гол за монтанчани дойде в 59-ата минута, когато Данчо Тодоров центрира в наказателното поле, където Петър Атанасов опита да засече топката, но пак Александър Конов реагира отлично.

Тимът на Монтана удари греда в 62-ата минута. Иван Коконов получи от Боне и стреля, но уцели лявата греда на вратата на Литекс. Две минути по-късно домакините имаха претенции за неправилно отсъдена засада, след като Оливие Боне бе изведен в предни позиции, но атаката бе спряна заради засада, което предизвика гнева на треньора на Монтана Емил Велев.

Отборът на Монтана все пак стигна до втори гол в 70-ата минута, когато Сергей Георгиев отбеляза втория си гол във вратата на Литекс за 2:0 в полза на домакините. Георгиев засече с глава топката при центриране на Иван Стоянов в наказателното поле на гостите.

В добавеното време на срещата Литекс можеше да намали и евентуално да направи задачата си за желан обрат по-лесна за реванша, но удар на Кирил Десподов бе блокиран, а Милчо Ангелов не успя да преодолее вратаря на Монтана Ивайло Василев.