Уест Хем и Арсенал с голов спектакъл на „Ъптън Парк“

16:46, 9 апр 2016, Автор: , Преглеждания:53

Лоран Косчелни

Отборите на Уест Хем и Арсенал завършиха наравно 3-3 в зрелищен мач от 33-ия кръг на Висшата лига, игран на „Ъптън Парк“.

Домакините успяха да вкарат гол още в 14-ата минута, когато Анди Керъл стреля с красива задна ножица след центриране от левия фланг. Получи се чудесен пас за Мануел Лансини, който отбеляза с глава, но страничният рефер маркира засада, каквато всъщност нямаше.

Само четири по-късно Арсенал реализира попадение при спорни обстоятелства. Начо Монреал бе на земята в наказателното поле на „чуковете“, но реферът не спря играта. В този момент Йозил бе намерен по страхотен начин в пеналта и вкара с техничен удар, като при тази ситуация останаха съмнения за засада при паса на Айоби към германеца.

В 35-ата минута Алекс Айоби се отличи с втора асистенция след чудесно подаване към Алексис Санчес, който с премерен изстрел реализира за 2-0. Секунди преди края на първото полувреме Аарън Кресуел центрира великолепно от лявото крило и Керъл се разписа с прекрасен удар с глава.

В добавеното време Уест Хем дори успя да изравни след нов гол на Керъл. Марк Ноубъл центрира отлично в наказателното поле, Керъл овладя на гърди и стреля, но Бейерин блокира шута му. Последва чудесен изстрел от въздуха на английския нападател и възстановяване на статуквото – 2-2.

В 52-ата минута Уест Хем направи пълен обрат, след като Керъл оформи своя хеттрик, засичайки с глава центриране отдясно на Антонио. В 70-ата „топчиите“ успяха да стигнат до равенство след чудесна атака, при която резервата Жиру подаде към Косчелни, който от няколко метра разстреля Адриан за 3-3.

В следващите минути до края на мача домакините имаха две нелоши възможности за вкарване на победен гол, но ударите извън пеналта на Пайе и Кресуел бяха спасени от Оспина.

След това реми Арсенал е трети с 59 точки, а Уест Хем е на шеста позиция с 52.