Лестър все по-близо до мечтаната титла

17:33, 10 апр 2016, Автор: , Преглеждания:34

Варди

Отборът на Лестър записа нова победа по пътя си към историческа първа титла във Висшата лига, след като надигра с 2-0 като гост тима на Съндърланд.

В средата на първото полувреме „лисиците“имаха сериозни и основателни претенции за дузпа, след като Йедлин изрита Оказаки в наказателното поле,но реферът не даде дузпа. Секунди преди почивката Борини можеше да  даде преднина на домакините, но не успя да преодолее Шмайхел.

В 54-ата минута Дринкуотър ба намерен на отлична позиция в наказателното поле, но си поведе силно кълбото и вратарят Маноне улови. В 66-ата Дринкуотър даде прекрасен далечен пас към Варди, който надбяга Кабул и с премерен удар от десет метра преодоля Маноне за 1-0.

В 82-ата минута Родуел имаше великолепен шанс да изравни, останал на чиста позиция, на 7-8 метра от вратата на гостите, но шутира над напречната греда. В края Варди пропусна да удвои аванса на тима си, след като от близка дистанция стреля в Маноне. Все пак, в последните секунди нападателят се реваншира, след като се пребори с Ван Аанхолт, мина през Маноне и вкара на празна врата – 2-0.

След този успех Лестър вече има 72 точки и е на  цели 10 пред втория Тотнъм. Съндърланд е 18-и с 27 пункта.