Тотнъм разкова Юнайтед за 6 минути

20:29, 10 апр 2016, Автор: , Преглеждания:38

Тотнъм

Отборът на Тотнъм запази шансове за титлата във Висшата лига, след като разби с 3-0 тима на Манчестър Юнайтед в дербито на 33-ия кръг, играно на „Уайт Харт Лейн“.

Първото полувреме мина с леко надмощие на домакините, но положенията пред Давид де Хея бяха твърде малко. Първо Ериксен стреля опасно, но топката премина встрани. След това стражът на Юнайтед се размина с топката при едно центриране, Кейн шутира, но ударът му бе блокиран, топката стигна до Ериксен, който центрира към далечната греда, където Ламела бе оставен сам, но пропусна с глава отблизо. Това бе и най-чистото положение до момента.

Тотнъм стартира силно втората част. В 50-ата минута Де Хеа боксира силен удар на Ериксен, а секунди след това испанецът улови и изстрел на Дайър. В 62-ата минута Антони Марсиал сам създаде и пропусна най-добрата възможност за гостите до момента. Французинът проби отляво, премина елегантно между Дайър и Уокър и стреля, но Йори спаси.

В 70-ата минута Тотнъм съумя да поведе, след като Кейн пусна страхотен пас надясно към Ериксен, а датчанинът центрира отлично към Али, който вкара от десетина метра за 1-0. Четири след това Ламела центрира от фаул, а Алдервейрелд вкара красиво с глава за 2-0. Само след още 120 секунди разликата стана класическа след прекрасна атака на домакините. Роуз получи вляво, центрира по земя към Ламела, който отбеляза за 3-0.

След този успех Тотнъм има 65 точки и остава на седем от лидера Лестър. Юнайтед е пети с 53.