Атлетико изхвърли Барселона, Гризман посече каталунците с два гола

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:48, 13 апр 2016, Автор: , Преглеждания:121

Антоан Гризман

Отборът на Атлетико Мадрид детронира носителя на трофея в Шампионската лига Барселона, след като се наложи над каталунците с 2-0 в реванша на „Висенте Калдерон“. По този начин „дюшекчиите“ продължават към полуфиналите с общ резултат от 3-2.

Двубоят започна с натиск на домакините, които стигнаха до първата си възможност да открият резултата още в 3-ата минута, когато капитанът Габи завърши една атака, но ударът му мина над вратата. Малко по-късно и Яник Ферейра-Караско стреля, но Тер Щеген спаси. Същото се случи и в 7-ата минута, когато Антоан Гризман отправи удар отблизо, но топката попадна в тялото на германския страж.

В 28-ата минута, след поредното нахлуване на Караско, се стигна до първата спорна ситуация в двубоя, когато защитникът на Барселона Жерард Пике докосна топката с ръка при опита да овладее топката. Играчите на Атлетико искаха дузпа, но реферът Никола Рицоли не уважи претенциите им. Стигна се до 36-ата минута, когато Атлетико материализира по-активната си игра, след като Антоан Гризман с глава засече в мрежата центриране на Саул отдясно.

Осем минути след почивката „дюшекчиите“ бяха много близо до втори гол, след като Аугусто отправи удар с глава след изпълнение на корнер, но топката попадна в напречната греда. В 61-ата добра контра на домакините изведе Гризман в чиста позиция, но от малък ъгъл французинът не успя да преодолее Тер Щеген.

В 66-ата минута Луис Суарес си осигури коридор за стрелба, но шутът му попадна право в ръцете на Облак. В следващите минути каталунците напълно владееха инициативата, но само териториално, тъй като реални положения пред вратаря на домакините нямаше.В 87-ата минута Атлетико организира перфектна контра, при която Филипе Луис напредна добре и накрая опита пас към Гризман, но Иниеста пресече топката с ръка. Рицоли даде дузпа за домакините, но не показа червен картон на футболиста на Барселона. Гризман бе точен от бялата точка и доведе нещата до 2-0.

В първата минута от добавеното време Барса имаше основателни претенции за наказателен удар след игра с ръка на Габи, но реферът назначи фаул на границата на пеналта. Меси стреля силно, но не намери очертанията на вратата.