Съндърланд срази Норич като гост и се върна в борбата за оцеляване

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:49, 16 апр 2016, Автор: , Преглеждания:25

Дефоу

Отборът на Съндърланд запази шансове за оцеляване в английската Висша лига, след като надделя с 3-0 като гост на Норич в „опашкарското дерби“ на 34-ия кръг.

„Черните котки“ откриха резултата малко преди края на първото полувреме, когато Фабио Борини се разписа от дузпа.

Две минути след почивката резервата Нейтън Редмънд можеше да изравни след чудесен шут по земя от 25 метра, но топката попадна в страничната греда.

В 53-ата Басонг загуби кълбото в центъра на терена и се получи светкавична контра за гостите, при която Борини подаде много прецизно към Дефоу, а нападателят не сбърка – 2-0.

В добавеното време Себ Ларсон изведе перфектно Дънкан Уатмор, който преодоля Руди и вкара за 3-0.

След този успех Съндърланд има 30 точки, но остава на 18-о място, докато Норич е 17-и с 31.