Аталанта и Рома завъртяха лудо реми

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
15:32, 17 апр 2016, Автор: , Преглеждания:48

Раджа Найнголан

Отборите на Аталанта и Рома завършиха при зрелищно равенство 3-3 в ранния неделен двубой от 33-ия кръг на Серия А, игран на „Атлети Адзури Д’Италия“.

Гостите успяха да поведат в средата на първото полувреме, когато Лука Дин направи двойно с Диего Пероти вляво и с много прецизен диагонален удар по трева преодоля Спортиело за 1-0. В 27-ата минута „вълците“ организираха прекрасна контра, при която Мохамед Сала получи пас вдясно, след което подаде отлично към Раджа Найнголан, а белгиецът бе точен с премерен шут в долния ляв ъгъл на Спортиело – 2-0.

Много бързо, обаче, „бергамаските“ възстановиха равенството с два гола между 33-ата и 37-ата минута. Първо Марко Д’Алесандро наказа грешка в защитата на Рома и се разписа от десетина метра. След това Марко Бориело се възползва от добра асистенция на Гомес и успя да прати топката в мрежата на Шчесни за 2-2.

Само пет минути след почивката екснападателят на „джалоросите“ отново наказа Рома, след като вкара с техничен удар от точката на дузпата след нов пас на Гомес. В 85-ата „вълците“ успяха да докарат нещата до 3-3 след гол на резервата Франческо Тоти. Ветеранът се разписа от 12 метра след мощна тупалка, намирайки мрежата зад Спортиело. За „Принца на Рим“ това попадение номер 245 в „калчото“.

След това реми Рома остава на трето място с актив от 65 точки, докато Аталанта е 14-и с 37.