Валенсия задълбочи кризата в Барселона, Атлетико и Реал ликуват

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:42, 17 апр 2016, Автор: , Преглеждания:41

Валенсия

Отборът на Барселона вече не държи в ръце титлата от Примера дивисион, след като допусна трето поредно поражение в първенството, губейки с 1:2 домакинството си на Валенсия в дербито на 33-ия кръг.

Още в седмата минута Суарес видя непокрития Меси, който овладя на гърди и стреля с левия крак, но в обсега на вратаря Алвеш. В деветата „синьо-червените“ разиграха красиво с едно докосване, но ударът на Суарес не се получи. В 12-ата Меси изведе по прекрасен начин Неймар, но бразилецът реши да изиграе ситуацията прекалено технично и прехвърлящият му удар беше отразен с една ръка от Алвеш.

В 22-ата Хавиер Масчерано отклони с глава на първа греда, а след това Суарес на метър от голлинията не можа да обърне топката с глава и стреля в аут. В 25-ата Неймар застъпи топката за Меси, който завъртя топката фалцово в типичен стил, а Диего Алвеш направи поредно изумително спасяване с една ръка.

Минута по-късно „прилепите“ изненадващо откриха резултата. Гилерме Сикейра се включи отляво и при опит да центрира топката се отклони в крака на Ракитич и влезе в близкия ъгъл на Браво – 0:1. В последната минута на първата част тимът на Пако Айестаран удари за втори път. Валенсианци „приспаха“ защитата с многоходова акция, която завърши с чудесно подаване на Даниел Парехо между Пике и Сержи Роберто, след което Мина насочи много точно по диагонала за 0:2.

Второто полувреме започна с чисто положение пред Ракитич. В 47-ата минута Суарес много добре върна назад към хърватина, чийто удар беше слаб и неточен. В 52-ата отново пропиля възможност от фал и шутира в стената. В 54-ата Андре Гомеш стреля, но Браво лесно улови. В 57-ата сантиметри не достигнаха на Меси да овладее подаване към дузпата, излизайки сам срещу Алвеш.

Минута по-късно Лео отлично изведе Алба и бекът направи нещо средно между центриране и удар. В 59-ата куп легнали тела спря Неймар на дузпата. В 63-ата каталунците успяха да реализират. Алба беше оставен непокрит отляво и хитро насочи към дузпата, откъдето Меси стреля към обратния ъгъл – 1:2. Аржентинецът прекъсна петмачовата си суша без гол и асистенция, вкарвайки попадение номер 500 в кариерата си.

В 87-ата минута Родриго центрира към Пако Алкасер, който от непосредствена близост не уцели добре топката. Две минути по-късно Пике пропусна кристален шанс: бранителят овладя на гърди и абсолютно сам стреля извън целта.

След поражението Барса дели върха с равни точки с Атлетико и има само една точка повече от Реал, след като само преди месец водеше съответно с 8 и 12 точки. Тимът на Валенсия, който взе сладък реванш за загубата с 0-7 за Купата на Краля, е на 11-а позиция с 40 пункта.