Барселона изля яда си върху Депортиво, Суарес с 4 гола

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:10, 20 апр 2016, Автор: , Преглеждания:68

Суарес

Отборът на Барселона най-накрая се събуди и смаза Депортиво Ла Коруня с 8:0 в мач от междинния 34-и кръг на Примера, игран на „Риасор“.

Първата възможност в мача бе за гостите, след като в 11-ата минута Лео Меси се озова в отлична позиция, но шутът му бе отразен от Ману. Последва корнер, след който Луис Суарес успя да отбележи от 2 метра за 1-0.

Момчетата на Луис Енрике удариха за втори път в 24-ата минута. Лео Меси блесна с великолепно подаване, останало неразгадано от защитниците в бяло и синьо. Суарес беше изведен сам срещу вратаря и голмайсторски насочи в мрежата – 0:2.

Втората част започна с трети гол във вратата на Ману. В 47-ата минута Меси умно задържа топката в наказателното поле, изчака включването на Иван Ракитич, прехвърли топката на втората греда и хърватинът се разписа от въздуха – 0:3. Шест минути по-късно Меси даде своята трета асистенция в двубоя, а точен отново беше Суарес.

В 64-ата минута Меси изведе Неймар, който пусна успореден на голлинията пас към Суарес, а уругваецът вкара с добавка, след като първият му удар срещна тялото на бранител. В 73-ата дойде ред и на Меси да отбележи попадение. Суарес намери аржентинеца на дузпата, вратаря не беше заел добра позиция, а номер 10 вкара с лекота за 0:6.

В 79-ата централният бранител Бартра нахлу в наказателното поле и вкара по диагонала. По-малко от 120 секунди по-късно Неймар също записа името си сред голмайсторите. Бразилецът вкара осмия гол след подаване на Суарес и техничен финт срещу вратаря – 0:8.

След този успех Барса сложи край на серията си от четири мача без успех в Примера и вече има 79 точки и на три пред втория Атлетико и 4 пред Реал.