Марсиал разплака „карамелите“, Юнайтед на финал

21:14, 23 апр 2016, Автор: , Преглеждания:33

Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед е първият финалист във ФА къп, след като надделя драматично с 2-1 над Евертън на „Уембли“.

Още в петата минута Ромелу Лукаку се откъсна сам срещу Давид де Хея, успя да го преодолее, след което опита пас към съотборник, но Уейн Рууни изчисти точно пред голлинията. „Червените дяволи“ отговориха с отличен шанс пред Джеси Лингард, който стреля от движение, но Жоел спаси.

В 33-ата минута Юнайтед успя да поведе с гол на Маруан Фелаини. Маркъс Рашфорд подаде вляво към Антони Марсиал, който проби до аутлинията и върна назад към белгиеца, а Фелаини не сбърка от 6-7 метра – 1-0.

В 57-ата минута „карамелите“ получиха дузпа, след като Рос Баркли бе спънат в наказателното поле от Тимъти Фосу-Менса. Лукаку обаче не съумя да преодолее де Хея и авансът на Манчестър се запази.

В 75-ата Евертън успя все пак да изравни, след като Деулефеу центрира от десния фланг, а Крис Смоулинг вкара топката в собствената си врата, засичайки я с десния крак.

В последните секунди на добавеното време Марсиал за пореден път се превърна в герой за тима на Луис Ван Гаал, след като реализира красив гол с шут по зема от границата на наказателното поле.

В спора за трофея Юнайтед очаква победителя от другия полуфинал, който ще противопостави Уотфорд и Кристъл Палас.