Атлетико разплака Байерн насред „Алианц Арена“

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:50, 3 май 2016, Автор: , Преглеждания:59

Атлетико

Отборът на Атлетико Мадрид се класира за финала на Щампионската лига, след като загуби с 1-2 при визитата си на Байерн на „Алианц Арена“, но продължава напред заради успеха си с 1-0 в испанската столица.

Срещата започна с леко предимство на баварците и Артуро Видал пробва да изненада Ян Облак от далечна дистанция, но без успех. При идентична ситуация Габи се справи доста по-добре, но Нойер внимаваше.

Видал не се разколеба от първия си неточен удар и няколко минути по-късно отново обстрелва вратата на Атлетико, но Облак спокойно улови. В средата на полувремето Байерн създаде най-добрата си атака до момента. Боатенг намери Мюлер с дълъг пас, той веднага с едно докосване изведе Левандовски, но Облак се хвърли в краката на поляка и не му позволи да открие резултата.

Байерн продължаваше да налита към вратата на Облак и словенецът беше на път да се пропука. Той изпусна топката след наглед безопасен удар на Рибери, но все пак съумя да попречи на дебнещия наблизо Левандовски да се разпише. В 27-ата минута и Филип Лаам отправи изстрел към вратата на Атлетико, но топката профуча над напречната греда.

Байерн поведе в 31-ата минута с попадение на Чаби Алонсо. Бившият халф на Реал Мадрид стреля от фаул, топката се отклони от намиращия се в стената Хименес и заблуди Облак – 1:0. Три минути след гола отново Хименес се превърна в антигерой за Атлетико. Той повали в наказателното поле Хави Мартинес и реферът Джунейт Чакър не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Томас Мюлер, но Облак отгатна посоката на удара му и изби.

До почивката мадридчани не допуснаха нови положения пред вратата си, а Симеоне взе мерки и смени разочаровалия Аугусто Фернандес с много по-офанзивно настроения Яник Ферейра Караско. Второто полувреме започна с нови атаки на Байерн и неточен удар на Видал. Атлетико търпеливо чакаше своя шанс и той дойде в 54-ата минута. Тогава при съмнително положение за засада Фернандо Торес изведе Гризман сам срещу Нойер, французинът напредна и хладнокръвно изравни.

Това попадение изцяло промени психологията на двубоя. Байерн вече се нуждаеше от два безответни гола, за да стигне до финала, а Атлетико трябваше да прави това, което най-добре умее – да се брани. Испанците придобиха увереност и дори можеха да поведат, но мощен удар на десния бек Хуанфран прати топката на сантиметри от гредата. Байерн отвърна със силен изстрел на Чаби Алонсо, спасен от Облак. Словенецът се намеси добре и при удар на Левандовски след пас на Видал.

Напрежението се покачваше все повече, а публиката на „Алианц Арена“ беше затаила дъх в очакване на развръзката. Гуардиола смени Дъглас Коща с жокера Кингсли Коман, който се включи много силно при обрата срещу Ювентус на 1/4-финалите. В 74-ата минута Видал се пребори за висока топка на далечната греда и отклони към Левандовски, а той отблизо я заби във вратата.

Байерн имаше достатъчно време за решителен трети гол, но в 84-ата минута Чакър отсъди скандална дузпа за Атлетико. Фернандо Торес избяга от Хви Мартинес и той го препъна малко преди границата на наказателното поле. Турският съдия обаче посочи бялата точка. Гризман вече беше сменен и с отговорността се нагърби самият Торес. Той стреля в обсега на Нойер и стражът на домакините запази надеждите на своя тим за класиране на финала.

До края на редовното време Байерн хвърли всичко в атака, но стигна само до няколко корнера и един удар на Левандовски, който бе твърде слаб, за да затрудни Облак. Във втората от добавените 5 минути Симеоне не получи разрешение да направи последната си смяна и буквално побесня, като удари по рамото едно от служебните лица. Веднага след това пред Коман се откри възможност да шутира от малък ъгъл, но той прати топката в аут и всичко за баварците приключи.