Еден Азар поднесе титлата на Лестър!

00:06, 3 май 2016, Автор: , Преглеждания:43

Челси

Отборът на Челси успя да стигне до равенство 2-2 срещу Тотнъм на „Стамфорд Бридж“ в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига и по този начин поднесе титлата на Лестър. „Лисиците“ остават недостижими на върха със 77 точки, а „шпорите“ имат 70.

Срещата започна доста нервно и реферът спести жълти картони на Дани Роуз и Бранислав Иванович. Първата голова ситуация в двубоя дойде в 27-ата минута, в която Сеск Фабрегас се озова в отлична позиция, но шутира покрай страничната греда. Малко след това Диего Коста стреля от дистанция, но стражът на гостите изби в корнер.

В 35-ата „шпорите“ откриха резултата, след като Ерик Ламела пусна страхотен пас към Хари Кейн, който преодоля вратаря Бегович и вкара за 1-0. Минута преди почивката Иванович сгреши в собствената си половина, което позволи на Кейн да подаде към Кристиан Ериксен. Датчанинът изведе Хьон-Мин Сон и кореецът отбеляза за 2-0.

В 58-ата минута „сините“ заслужено намалиха пасива си, след като Гари Кейхил получи топката след изпълнение на корнер и от няколко метра разстреля Юго Йори за 1-2. В 76-ата Райън Мейсън можеше да реши всичко, но от 14 метра шутира в тялото на Бегович.

В 83-ата минута Еден Азар сложи край на битката за шампионската титла, след като направи хубав рейд, комбинира чудесно с Диего Коща и с прекрасен изстрел от движение намери горния ляв ъгъл на вратата на Йори.

До края играчите на Тотнъм бяха изключително изнервени и си изкараха няколко напълно ненужни жълти картона, като най-слабият не терена – реферът Марк Клатънбърг, спести няколко изгонвания на футболисти на „шпорите“.