Мадрид отново превзе финала в Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 4 май 2016, Автор: , Преглеждания:37

Реал

След две години пауза Реал и Атлетико отново ще спорят за трофея в Шампионската лига. Това стана възможно, след като „белият балет“ надви с 1-0 на „Бернабеу“ тима на Манчестър Сити в реванша от полуфиналите. Първият двубой на Острова бе приключил при нулево реми.

Домакините започнаха силно мача и успяха да поведат в 20-ата минута. Карвахал пусна тънък пас към Гарет Бейл на десния фланг, който центрира остро, а топката се отби от крака на Фернандо и описа много странна траектория, преди да влети във вратата на Джо Харт.

В 36-ата минута гол на Серхио Рамос беше отменен правилно заради засада. В края на полувремето гостите пропуснаха великолепна възможност да изравнят. Тогава Де Бройне намери Фернандиньо, той финтира съперник и стреля, но топката облиза дясната греда на Кейлор Навас.

В първия четвърт час на второто полувреме Лука Модрич имаше отлична възможност да удвои аванса на Реал, но пропусна очи в очи с Харт. След това Рналдо стреля на два пъти, но стражът на гостите спаси. В 64-ата минута Бейл засече топката с глава след изпълнение на корнер, но кълбото попадна в напречния стълб.

В 89-ата минута Серхио Агуеро бе много близо до красиво попадение след чудесен изстрел от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата на Навас.

По този начин, на 28 май в Милано, Реал и Атлетико ще спорят за трофея в най-силния европейски клубен турнир в повторение на финала от 2014-а година, завършил при 4-1 за „белия балет“ след продължения.