Джокович срази Надал и в Рим

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
23:15, 13 май 2016, Автор: , Преглеждания:37

Новак Джокович

Лидерът в мъжкия тенис при мъжете Новак Джокович (Сърбия) постигна седма поредна победа над Рафаел Надал.

Сърбинът спря петия в ранглистата испанец на ¼-финалите в Рим след успех с два тайбрека – 7:5, 7:6, за да запише победа номер 26 в 49 срещи с Матадора.

Двамата изиграхаа истински спектакъл пред зрителите във Вечния град, продължил 145 минути, но в крайна сметка Ноле показа защо е номер едно и постигна успех №26 в 49 съперничества с Матадора.

Успехът не дойде никак лесно, защото Рафа напомни за най-добрите си времена, макар да загуби за 11-ти път в дузина срещи с Джокович.

Двамата предложиха равностойна игра с маратонски разигравания и атрактивни завършващи удари. Общо взето всичко, което искаха да видят феновете на тениса.

Лидерът в световната ранглиста обаче показа по-здрави нерви в края на сетовете и успя да вземе всеки от тях.

Надал поведе с ранен пробив в първата част, но съперникът му го върна в осмия гейм. При 6:5 Джокович успя да постигне нов, решителен пробив, който му даде преднина в резултата за 1-0.

Испанецът отвърна с пробив още в първия гейм на втората част и поддържаше преднината си до 5:4, когато обаче не успя да затвори сета при собствен сервис.

Това се оказа решително за крайния изход от срещата. В последствие сетът влезе в тайбрек, в който Джокович надделя на 4 точки и триумфира.

За място на финала той ще спори с победителя от двубоя между Доминик Тийм (Австрия) и Кей Нишикори (Япония).

В другия полуфинал се срещат Анди Мъри (Великобритания) и Люка Пуй (Франция).