Лудогорец унизи Славия на „Овча купел“

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Славия, Футбол България
19:57, 16 май 2016, Автор: , Преглеждания:157

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа нова победа в А група, след като надигра с 5-0 като гост тима на Славия в последната среща от 34-ия кръг.

Шампионите откриха резултата още в седмата минута след груба грешка на Янис Карабельов. Младокът загуби топката в своята половина, което позволи на Кешеру да изведе Кишада сам срещу Петков, а бразилецът вкара технично за 1-0. Малко след това Вандерсон бе изведен вляво и центрира успоредно към Кешеру, но румънецът нацели страничната греда.

В средата на първото полувреме Кишада даде чудесен диагонален пас за Вандерсон. Последният нахлу на скорост и стреля, но Георги Петков плонжира и изби. Кешеру първи стигна до кълбото и без проблем го прати в незащитената врата за 2-0.

В последните секунди на първото полувреме Велков подари топката на съперника и Кешеру опита да изведе Кишада в наказателното поле, но Петков го изпревари и изчисти. Кълбото се озова в Кафу, който опита прехвърлящ удар, но Велков се върна навреме и изчисти пред голлинията. Топката обаче попадна във Вандерсон, който не пропусна – 3-0.

В 57-ата минута Кишада се разписа за втори път, след като отбеляза красиво попадение с шут от дъгата на наказателното поле. В 69-ата Кишада пусна хубаво подаване към Кафу, който напредна отдясно и стреля в ръцете на Петков. Вратарят не успя да избие добре топката и тя се озова в мрежата му за пети път.