Юнайтед грабна драматично ФА Къп

22:35, 21 май 2016, Автор: , Преглеждания:28

Манчестър

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели Купата на Англия, след като надигра с 2-1 тима на Кристъл Палас на финала на „Уембли“.

Първото положение в мача бе за Палас, след като Кабай центрира от фаул, Боласие засече добре с глава, но Де Хеа успя да избие над гредата.

В 21-ата минута дойде и най-чистото положение до момента. Мата стреля опасно по земя, но Хенеси се разтегна максимално и спаси с една ръка. Няколко минути след това и Фелaини пропусна нова добра възможност след удар с глава.

В 34-ата минута Уорд спаси отбора си, след като самопожертвувателно се хвърли и блокира шут на Марсиал, който бе намерен от Рашфорд в чиста позиция.

Осем минути след почивката Юнайтед бе много близо до гола, след като Рашфорд комбинира много красиво с Фелаини, а белгиецът се озова в чиста позиция, но от малък ъгъл нацели страничната греда. В 61-ата Валенсия центрира чудесно от десния фланг, Рашфорд отправи изстрел с глава, но кълбото намери десния стълб на Хенеси.

В 78-ата минута Фелаини изчисти с глава центриране от корнер, но Дилейни върна топката в наказателното поле, подавайки към Пънчън, който от малък ъгъл простреля Де Хеа. Само три по-късно обаче Юнайтед изравни. Атаката бе подхваната от Рууни, който направи продължителен индивидуален рейд, след което центрира към далечната греда. Там Фелаини свали към Мата, който стреля от въздуха. Уорд се опита да блокира на голлинията и докосна топката, но тя в крайна сметка влезе във вратата – 1:1.

В 105-ата минута „червените дяволи“ останаха с човек по-малко, след като Крис Смолинг получи заслужено втори жълт картон за глупаво нарушение срещу Боласие. В 107-ата Заха пропусна много добра възможност, но стреля слабо отблизо и Де Хеа изби с крак.

В 110-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до победното попадение, въпреки че бе с човек по-малко. Бранителите на Палас не успяха да изчистят добре едно центриране на Валенсия отдясно, топката стигна до Лингард, който от воле постреля Хенеси за крайното 1:2.