Пиронкова срази Ерани в два сета

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
21:49, 23 май 2016, Автор: , Преглеждания:38

Пиронкова

Цветана Пиронкова изкова прекрасна победа с 6-3 6-2 над Сара Ерани, с която се класира във втори кръг на Ролан Гарос. Италианката спечели последния сблъсък между двете преди три месеца в Доха с 1-6 7-5 6-3 и водеше с 2-1 успеха в преките мачове, но всички те бяха на твърди кортове.

И двете тенисистки влязоха в двубоя с незавидна статистика от клей сезона. Пиронкова имаше една победа от четири мача на червени кортове и се намираше в серия от три поресни поражения, докато финалистката от Ролан Гарос 2012 все още нямаше успех на клей през 2016-а.

Българката се възползва от колебливата форма на Ерани и потегли прекрасно с пробив на нула за 2-0, който категорично затвърди за 3-0. Последваха спокойни минути за сервиращите до 5-3 за най-добрата ни тенисистка, която имаше начален удар за спечелване на сета. Ерани за първи път се закрепи сериозно в подаването на Пиронкова, но не стигна до нито един брейкбол, а Цвети все пак приключи спора от петия си сетпойнт.

Динамиката на мача тотално се промени след почивката, в която зрителите видяха пет поредни пробива. За щастие, Пиронкова сложи край са серията, удържайки подаването си на нула за 4-2 гейма. Цвети уби интригата с втори пробив за 5-2 и по подобие на откриващия сет се нуждаеше от пет мачбола, докато успее да затвори мача.

Българката очаква във втори кръг Йохана Ларшон или Магда Линет.