Реал Мадрид грабна 11-и трофей в Шампионската лига след драма с дузпи

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:52, 29 май 2016, Автор: , Преглеждания:53

Рамос

Реал Мадрид триумфира за 11-и път в Шампионската лига, след като във финала в Милано се наложи с 6-4 след дузпи над Атлетико Мадрид. В редовното време и продълженията резултатът бе 1-1.

Още в седмата минута „белият балет“ можеше да поведе в резултата, след като Гарет Бейл центрира остро от фаул, а Карим Бензема засече от няколко метра, но Ян Облак показа рефлекс и изби по чудесен начин.

В 15-ата момчетата на Зинедин Зидан успяха да отбележат, макар и да имаше засада при попадението. Тони Кроос изпълни свободен удар от левия фланг, Гарет Бейл отклони с глава към Серхио Рамос, който се разписа от 3-4 метра, но страничният рефер пропусна да вдигне флага за офсайд на испанския защитник.

В началото на второто полувреме „дюшекчиите“ получиха дузпа, след като Пепе събори Фернандо Торес в наказателното поле. Зад топката застана Антоан Гризман, който шутира мощно, но нацели напречната греда. Малко след това Стефан Савич имаше шанс да реализира от близка дистанция, но не уцели рамките на вратата.

В средата на втората част Бензема бе изведен очи в очи срещу Облак отдясно, но от труден ъгъл стреля в тялото на словенския вратар. В 77-ата Роналдо имаше възможност от десетина метра, но опита триково изпълнение, което не се получи. Топката се озова в Бейл, който шутира, но защитник изчисти пред голлинията.

В 79-ата минута Атлетико организира прекрасна атака, при която Хуанфран бе намерен на десния фланг и веднага центрира от въздуха. Топката стигна до резервата Яник Ферейра Караско, който засече от пет метра за 1-1. В последните секунди на редовното време Серхио Рамос направи сериозно нарушение срещу Караско, но Марк Клатънбърг му показа само жълт картон.

В продълженията не се случи нищо интересно и двата отбора стигнаха до дузпи. Васкес даде аванс на Реал, но Гризман изравни. Последваха точни изпълнения и на Марсело и Габи, след което Бейл и Нигес доведоха нещата до 4-4. Рамос отново поведе „белите“ напред в резултата, а Хуанфран се превърна в грешника за Атлетико, нацелвайки гредата при четвъртата дузпа. Последната дума беше на Роналдо, който с хубав шут оформи крайното 6-4 и носейки 11-и трофей на Реал Мадрид.