Березуцкий лиши Англия от победа на „Велодром“

Публикувано в: Англия, Избрано, Русия, Футбол Свят
23:57, 11 юни 2016, Автор: , Преглеждания:63

Ерик Дайър

Отборите на Англия и Русия завършиха наравно 1-1 в дербито на група Б на Евро 2016, играно на „Стад Велодром“ в Марсилия. Ерик Дайър даде аванс на „трите лъва“ в 74-ата минута, а Василий Березуцкий изравни във втората минута на добавеното време.

Британците бяха близо до гола още в седмата минута, след като Адам Лалана получи топката от Кай Уокър в наказателното поле и стреля от 10 метра, но Акинфеев изби в корнер. В средата на първото полувреме пред Лалана се откри още една възможност, но халфът на Ливърпул шутира покрай страничната греда.

След почивката Русия стана доста по-активна. В 62-ата минута Фьодър Смолов стреля опасно от дъгата на пеналта, но топката премина покрай гредата. В 71-ата минута Уейн Рууни получи отлична топка на границата на наказателното поле и отправи нисък удар, но Акинфеев показа блестящ рефлекс и изби с една ръка, пращайки топката в горния стълб.

Дайър

В 74-ата Англия съумя да открие резултата след брилянтно попадение на Ерик Дайър. Халфът на Тотнъм стреля от фаул от 18 метра и изненада слисания Акинфеев, който не се намеси по най-добрия начин – 1-0.

Във втората минута на добавеното време Сборная се добра до равенството, след като капитанът Василий Березуцкий бе точен с удар с глава от десетина метра.